Praca: Główna Księgowa / Główny Księgowy - firma produkcyjna

Work & Business Solutions jest firmą specjalizującą się w rekrutacji wysokiej klasy specjalistów dla branż technologicznych oraz produkcyjnych. Wspierając prestiżowe projekty w Polsce i za granicą, oferujemy naszym Kandydatom atrakcyjne oferty pracy dające możliwość rozwoju zawodowego i realizacji indywidualnych planów życiowych.

Obecnie dla naszego Klienta, firmy produkcyjnej, poszukujemy Kandydata na stanowisko:

Główna Księgowa / Główny Księgowy - firma produkcyjna

Miejsce pracy: okolice Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie)
Nr ref.: GK/21

Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie rachunkowości firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Nadzór nad prawidłowym i terminowym składaniem dokumentów księgowych do US, ZUS i GUS oraz innych wymaganych sprawozdań.
  • Doskonalenie systemu pod względem rozliczania kosztów produkcji (MPK).
  • Optymalizacja wewnętrznych procedur dotyczących obiegu dokumentów.
  • Generowanie raportów oraz analiz dla zarządu spółki.
  • Analizowanie i planowanie wyniku finansowego.
  • Sporządzanie bilansu, rachunku wyników i sprawozdania z przepływów środków pieniężnych.
  • Przygotowanie rozliczenia wspólników (podatek PIT wspólników spółki jawnej).
  • Efektywne kierowanie kilkuosobowym zespołem pracowników.
  • Współpraca i utrzymywanie kontaktów z instytucjami zewnętrznymi US, GUS, ZUS, Banki, inne.
Wymagania:
  • Udokumentowane min. 5-letnie doświadczenie w pracy w księgowości oraz min. 2-3 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej.
  • Doświadczenie w rozliczaniu produkcji, budowaniu kluczy podziału i rozliczania kosztów.
  • Umiejętność współpracy z wszystkimi działami firmy oraz US, GUS, ZUS, Bankami.
  • Doświadczenie w pracy z systemem ERP.
  • Preferowane wykształcenie wyższe ekonomiczne.
  • Umiejętności analitycznego myślenia, zrozumiałego przedstawiania danych finansowych, zarządzania zespołem.
  • Sumienność, dokładność, samodzielność oraz chęć do podejmowania samodzielnej inicjatywy w poszukiwaniu rozwiązań.
Oferujemy:
  • Pracę w firmie produkcyjnej o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe oraz system premiowy.
  • Niezbędne narzędzia pracy.
  • Zatrudnienie w oparciu o Umowę o Pracę.
  • Możliwość pracy zdalnej.

Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli: "Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych, w tym danych osobowych, przez firmę Work & Business Solutions z siedzibą w Krakowie, ul. Grochowa 7, z przeznaczeniem do wykorzystania ich w celu realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Dane udostępniam dobrowolnie oraz mam świadomość, że przysługuje mi prawo wglądu do nich, ich poprawienia oraz zaprzestania ich przetwarzania.”