Praca: Pracownik socjalny

Powiatowy Urząd Pracy w Łowiczu
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Kiernozia
Numer: StPr/21/0227
OBOWIĄZKI:
Rozpoznawanie potrzeb i organizowanie pomocy stosownie do indywidualnych potrzeb i sytuacji osób i rodzin, prowadzenie pracy socjalnej.Przyjmowanie wniosków o udzielanie świadczeń i gromadzenie materiału dowodowego w toku postępowania o przyznanie pomocy.Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych oraz wywiadów alimentacyjnych.Wprowadzanie dokumentacji do programu POMOST.Ustalanie uprawnień do świadczeń z pomocy społecznej oraz innych źródeł zabezpieczenia społecznego, ich rodzaju i wysokości, po wnikliwej analizie zgromadzonej dokumentacji.Współdziałanie z organizacjami społecznymi , instytucjami działalności socjalnej, Kościołem katolickim, fundacjami, stowarzyszeniami, pracodawcami oraz osobami fizycznymi i prawnymi, mając na celu rozwijanie w osobach i rodzinach zdolności do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów.Współpraca i współdziałanie ze specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych.Prowadzenie pełnej obsługi organizacyjno-technicznej Zespołu Interdyscyplinarnego.Wymagania: dyplom ukończenia kolegium pracowników służ społecznych lub studia wyższe w kierunku praca socjalna lub do dnia 31 12 2013 ukończone studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunkówpedagogika pedagogika specjalna politologia polityka społeczna psychologia socjologia nauki o rodzinie
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B
Uprawnienia: znajomość programu POMOST
Uprawnienia: obsługa komputera
Uprawnienia: umiejętność radzenia sobie ze stresem
Uprawnienia: umiejętność pracy w zespole

Miejsce pracy:

Kiernozia

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 2 900 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Łowiczu