Referent

2024-01-31

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Bełchatów

Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Bełchatów
Ogłoszenie o naborze Nr 133099

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
  • praca przeważnie siedząca, przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.),

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy zlokalizowane na pierwszym piętrze w budynku II piętrowym,
  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
  • główne wejście do budynku wyposażone w podjazd dla wózków inwalidzkich, umożliwiający dostęp do parterowej części budynku dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej,
  • budynek nie jest przystosowany dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej – brak windy, brak pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Prowadzi czynności analityczne i sprawdzające w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych wobec podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych opodatkowanych na zasadach określonych w art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w celu zapewnienia prawidłowości poboru tych podatków.
  • Prowadzi czynności analityczne i sprawdzające w zakresie podatku od towarów i usług w celu zapewnienia prawidłowości poboru tych podatków, w szczególności wobec podatników uchylających się od obowiązków składania Jednolitych Plików Kontrolnych.
  • Weryfikuje podatników w celu zidentyfikowania, którzy spełniają ustawowe przesłanki stanowiące podstawę do wykreślenia z rejestru podatników VAT czynnych.
  • Obsługuje błędne deklaracje i zeznania podatkowe w celu skorygowania błędów.
  • Sporządza zawiadomienia o popełnionych przestępstwach lub wykroczeniach skarbowych.
  • Bieżąco monitoruje realizowane sprawy i udziela informacji podmiotom uprawnionym.
  • Ewidencjonuje dokumenty źródłowe w systemach informatycznych, prowadzi wymagane ewidencje i rejestry oraz sporządza sprawozdania i analizy w zakresie realizowanych zadań.
  • Archiwizuje dokumenty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa znajomość przepisów w zakresie prawa podatkowego (VAT, CIT), Ordynacji podatkowej, ustawy o rachunkowości oraz Kodeksu karnego skarbowego,
  • Grzeczność i uprzejmość,
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły,
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami,
  • Umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Obsługa: MS Office: Word oraz Excel,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów.

Powiązane