Praca: Sales Application Engineer

Reprezentujemy w Polsce szwajcarską grupę doradztwa personalnego oprandi & partner,

Naszym Klientem jest wiodący szwajcarski dostawca elementów technicznych oraz kompleksowych rozwiązań dla producentów OEM w wielu branżach. Firma oferuje indywidualne i niestandardowe rozwiązania inżynieryjne, spełniające bardzo wysokie oczekiwania klientów pod względem jakości - antywibracyjne i uszczelnienia. W Polsce, biuro firmy mieści się w Bielsku Białej.

Obecnie, w związku z dynamicznym rozwojem firmy, szukamy najlepszego kandydat/kandydatki a na stanowisko:

Sales Application Engineer

Miejsce pracy

Województwo dolnośląskie, opolskie, łódzkie

Zakres obowiązków

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za realizację planu sprzedaży na podległym terenie. Raportowanie do Head of Sales and Marketing.

  • Sprzedawanie produktów i rozwiązań technicznych dot. antywibracji i /lub uszczelnień w sektorze B2B (np. producenci maszyn, OEM)
  • Rozwój biznesu we współpracy z istniejącymi i nowymi klientami w celu zwiększenia potencjału komercyjnego
  • Kierowanie pełnym cyklem procesu sprzedaży (od oferty po negocjacje ostatecznych warunków umowy)
  • Podstawowe doradztwo techniczne w zakresie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta
  • Aktywna współpraca z innymi działami firmy, a przede wszystkim zespołem inżynierów, w celu przygotowania najlepszej oferty technicznej
  • Aktualizowanie bazy danych klientów
  • Zapewnienie i podnoszenie satysfakcji klientów dzięki wysokiej jakości codziennej współpracy
  • Analiza wyników sprzedaży i marży
Wymagania
  • Wykształcenie średnie lub wyższe. Tytuł inżyniera / wykształcenie techniczne, będą dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w sprzedaży produktów technicznych (B2B)- chętnie rozwiązania antywibracyjne lub uszczelniające
  • Sieć kontaktów w lokalnym przemyśle maszynowym oraz OEM będzie stanowić atut
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami i sprzedaży rozwiązań dostosowanych do potrzeb indywidualnego klienta
  • Gotowość do podróży – min. 3 dni/tydzień
  • Doskonałe umiejętności negocjacyjne
  • Koncentracja na wynikach
  • Pozytywna, przekonująca i inspirująca osobowość
  • Samodzielność
  • Analityczny sposób myślenia
  • Znajomość MS Office
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie) - min. B1
  • Prawo jazdy
Pracodawca oferuje
  • Możliwość pracy w ambitnym i przyjaznym środowisku zawodowym
  • Niezbędne narzędzia pracy
  • Umowę o pracę na czas nieokreślony od początku zatrudnienia