Praca: Specjalista ds. Badań i Rozwoju

Ogłoszenie numer: 5829402, z dnia 2021-11-08

Firma OVER Group jest wiodącym polskim producentem, zaopatrującym rynki Europy, Azji oraz kraje Bliskiego Wschodu w produkty pielęgnacyjne i suplementy diety dla zwierząt gospodarskich, małych czworonogów oraz produkty kosmetyczne dla ludzi. W swoim portfolio zrzesza dziesięć marek, oferowanych Klientom w ramach różnych branż. Od początku swojej działalności Firma bazuje na wyselekcjonowanych, naturalnych surowcach roślinnych pozyskiwanych z różnych zakątków całego Świata.

Aktualnie do zespołu Działu Badań i Rozwoju poszukujemy:

Specjalista ds. Badań i Rozwoju

Miejsce pracy: łódzkie / Łask

Opis stanowiska

  • Projektowanie i wdrażanie nowych formulacji zgodnie z potrzebami Firmy (m.in. produkty kosmetyczne, pielęgnacyjne dla zwierząt oraz produkty paszowe uzupełniające dla zwierząt);
  • Prowadzenie działań służących poprawie jakościowej produkowanych przez Firmę produktów;
  • Koordynacja projektów związanych z opracowaniem i wdrożeniem nowych receptur produktów lub zmian w recepturach;
  • Nadzór nad wdrażaniem do produkcji nowych technologii;
  • Opracowywanie wyników i sprawozdań z badań;
  • Opracowywanie składów i portfolio produktów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dla określonego rodzaju produktu;
  • Współpraca z zewnętrznymi ośrodkami naukowo – badawczymi.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe chemiczne lub pokrewne;
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu formulacji produktów kosmetycznych, paszowych lub spożywczych;
  • Wiedza na temat trendów w surowcach, formulacjach, zarządzaniu projektami i procesami;
  • Chęć i determinacja w zdobywaniu nowej wiedzy;
  • Umiejętność poszukiwania, pozyskiwania informacji oraz pracy w zespole;
  • Rzetelność, sumienność i odpowiedzialność w działaniu.

Mile widziane:

  • Znajomość GMP dla produktów kosmetycznych (ISO 22716) lub wymagań prawnych dla produktów paszowych;
  • Znajomość zasad opracowywania i aktualizowania MSDSów.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu na podstawie umowy o pracę;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe oraz system premiowy;
  • Jednozmianowy system pracy;
  • Możliwość rozwoju i pozyskania nowych umiejętności oraz zdobycia szerokiego doświadczenia;
  • Narzędzia niezbędne do pracy;
  • Możliwość awansu w strukturach Firmy;
  • Ambitną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.