Referent

2024-04-08

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Łódź

Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 136051

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
  • praca przeważnie siedząca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, urządzenie wielofunkcyjne, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
  • stanowisko pracy zlokalizowane na II piętrze w głównym budynku,
  • Urząd zlokalizowany w kompleksie dwóch budynków, budynek główny czteropiętrowy, wyposażony w windę (dojeżdżającą do trzeciego piętra), drugi budynek parterowy,
  • brak barier architektonicznych przed wejściem do budynku głównego- wejście z poziomu parteru umożliwiające wjazd wózkiem inwalidzkim,
  • wejście do budynku parterowego posiada jeden stopień schodowy,
  • na parterze budynku głównego znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Prowadzi czynności sprawdzające oraz postępowania podatkowe zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i przygotowuje projekty rozstrzygnięć w celu ustalenia lub określenia wysokości należnych zobowiązań podatkowych oraz przedkłada te projekty bezpośredniemu przełożonemu w celu ich akceptacji.
  • Obsługuje prowadzone sprawy w systemach informatycznych w celu wygenerowania przypisów księgowych zobowiązań, wynikających z dokonanych rozstrzygnięć.
  • Opracowuje odwołania i zażalenia poprzez przygotowanie projektów stanowiska organu I instancji w zakresie podniesionych zarzutów przeciwko wydanym rozstrzygnięciom w celu ich przekazania organowi II instancji do rozpatrzenia.
  • Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi urzędu oraz z innymi organami w celu wymiany informacji w zakresie prowadzonych postępowań, udziela pisemnych informacji podmiotom uprawnionym.
  • Zakłada akta podatkowe w sposób przewidziany w szczególności przez Instrukcję kancelaryjną w celu ich archiwizacji. Archiwizuje zgromadzone dokumenty w celu przekazania ich do składnicy akt.
  • Obsługuje podatników w podległym zakresie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa znajomość przepisów prawa podatkowego, ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ustawy od spadków i darowizn oraz ustawy Ordynacja podatkowa,
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów